Slider
Slider

Mazury - światowy fenomen

Mazury to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Urzekają swą urodą o każdej porze roku, dostarczając niezapomnianych wrażeń i atrakcji. Świat dowiedział się o Mazurach za sprawą konkursu szwajcarskiej fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury. Jako jedyny kandydat z naszego kraju, Mazury miały szansę stać się jednym z siedmiu nowych cudów świata. Dzięki głosowaniu, które trwało od 21.07.2009 do 11.11.2011, Mazury ostatecznie znalazły się w zaszczytnym gronie 14 najpiękniejszych miejsc na świecie, detronizując takie sławy jak Wielki Kanion Kolorado, Wezuwiusz czy Wyspy Galapagos. Lepszej promocji na świecie Mazury nie mogły sobie wymarzyć – zostawiają w tyle większość z 261 kandydatów z całego świata i zdobywając miano najpiękniejszych jezior świata. Czy słusznie? Nikt, kto choć raz doświadczył magii i piękna Mazur, nie ma nawet cienia wątpliwości. Czym Mazury urzekły cały świat? Jak kampania Mazury Cud Natury rozsławiła to urokliwe miejsce?

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Środkowa część Pojezierza Mazurskiego, zwana także Krainą Tysiąca Jezior, obejmuje 2600 jezior, połączonych siecią kanałów. Największe z nich to jednocześnie największe jezioro w Polsce – Śniardwy. Imponująca powierzchnia 114 km2 i otoczenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego to niezapomniana sceneria, w której można zarówno odpocząć, jak i aktywnie spędzić czas. To piękne, płytkie jezioro urzeka wschodami słońca i mgłą unoszącą się lekko nad powierzchnią. Z drugiej strony jezioro to bardzo wyraziście reaguje na nagłe zmiany pogody, zatem stanowi wyzwanie dla bardziej doświadczonych żeglarzy. Na Śniardwach zlokalizowane jest 8 wysepek i liczne zatoki, co dodaje całej scenerii malowniczości, zwłaszcza podczas żeglugi. Piękny widok na Śniardwy roztacza się z wieży widokowej Łuknajno, zlokalizowanej 5 km od Mikołajek.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest najpopularniejszym i najpiękniejszym szlakiem żeglugowym północno-wschodniej części Polski. Imponuje zarówno ogromną powierzchnią, jak i możliwością obcowania z wieloma rodzajami turystyki wodnej. Najpopularniejsze szlaki żeglowne to:

- Giżycko – Węgorzewo o dł. 25 km
- Giżycko – Mikołajki o dł. 37 km
- Mikołajki – Ruciane – Nida o dł. 19 km
- Mikołajki – Pisz o dł. 25 km
- Mikołajki – Ryn o dł. 25 km

Z kolei godne uwagi szlaki kajakowe to:

- szlak rzeki Krutyni o dł. 91 km to jeden z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce
- szlak rzeki Sapiny o dł. 46 km
- szlak rzeki Gołdapy o dł. 38 km

Mazury to piękne akweny wodne, ale także wyspy. Wyspa Kormoranów na jeziorze Dobskim to unikatowa możliwość obserwacji kolonii lęgowych czapli siwych i kormoranów. Natomiast zlokalizowana na tym samym jeziorze wyspa Gilma to owiane tajemnicą terytorium, kuszące miejscem mocy, czyli czakramem.

Mazury – kraina atrakcji

Liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody kuszą ciszą, spokojem i pięknem dziewiczej przyrody. Dla tych, którym Mazury kojarzą się jedynie z hałaśliwym nadbrzeżem i tłumami turystów, obcowanie z ogromem zieleni i spotykanymi tylko tutaj przedstawicielami fauny przyniesie zaskakujące ukojenie i spokój. Liczne ścieżki rowerowe i przyrodnicze sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Dla tych, którzy chcą podziwiać piękno Mazur w całej krasie, dostępne są zapierające dech w piersiach loty widokowe balonem, motolotnią czy samolotem. A dla naprawdę odważnych – skoki spadochronowe.

Dostępną przez cały rok atrakcją dla dużych i małych jest Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie, gdzie każdy może wyprodukować własną bombkę choinkową: wydmuchać ją ze szkła oraz pięknie przyozdobić. Magia Świąt – gratis. Kolejną ciekawą atrakcją jest Poligon – Park Atrakcji Militarnych czy Mazurolandia, czyli Mazurski Park Atrakcji położony w Gierłoży koło Kętrzyna. Czym zachęca turystów to miejsce? Park miniatur, park zabaw czy strzelnica rycerska dostarczają rozrywki zwiedzającym w każdej grupie wiekowej.

Mniej znane turystom, a jednak równie urokliwe miejsca, to m. in. kwatera Hitlera w Gierłoży, polowa kwatera Himmlera w miejscowości Pozezdrze, schron bojowy Martiany czy Zamek Krzyżacki w Barcianach. To ściśle związane z historią naszego kraju miejsca, które warto uwzględnić podczas pobytu w jednym z najpiękniejszych regionów świata – na Mazurach. A dla tych, którzy nie przepadają za surowym klimatem wojennych fortyfikacji, ciekawą opcją będą z pewnością mazurskie chaty i małe, przydomowe muzea, np. we wsi Owczarnia pod Kętrzynem.

Wycieczki w jeden dzień
Image is not available
Slider
Wycieczki na weekend
od
500zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider
Image is not available

Luksusowe jednostki, przystępne ceny

Zarezerwuj jacht na Mazurach przez naszą stronę a otrzymasz atrakcyjne zniżki na nasze wycieczki z Giżycka i Mikołajek.

Slider
Wycieczki objazdowe
Image is not available

Z nami nie będziesz musiał wracać na stopa!

Działając jako touroperator posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA na ponad 175 000 zł.
Wszystkie nasze wycieczki objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider