Slider
Slider

Wielkie Jeziora Mazurskie są największym kompleksem zbiorników śródlądowych w Polsce. Znajduje się tu ponad 2000 jezior o powierzchni większej niż 1 ha, które umożliwiają uprawianie wszystkich rodzajów turystyki wodnej. Poszczególne jeziora często połączone są przy pomocy kanałów, które czynią ten region jeszcze bardziej atrakcyjnym dla wszystkich fanów żeglarstwa. Mazury co roku przyciągają więc tłumy amatorów różnych sportów wodnych nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Nic dziwnego, bo szlaki żeglowne na Mazurach są niezwykle bogate pod względem przyrodniczym, a tamtejsza okolica cieszy się uznaniem nie tylko wśród fanów żeglarstwa, ale także wśród turystów i osób chcących po prostu wypocząć. W okolicy Wielkich Jezior Mazurskich znajdują się niezliczone siedliska rzadkich ptaków oraz bardzo bogata flora, a także wiele zabytków historycznych czy rezerwatów przyrody, w tym Mazurski Park Krajobrazowy.

Węgorzewo – Ruciane Nida


Na tej trasie znajduje się aż pięć szlaków żeglownych o różnej długości. Pierwszym z nich jest Giżycko – Węgorzewo swój początek mający nad jeziorem Niegocin i prowadzący przez Kanał Giżycki. Właśnie nad tym kanałem znajduje się prawdziwa ciekawostka techniczna, jaką jest obrotowy most. Dalsza część trasy licząca 20 m biegnie przez zespół jezior aż do końcowego odcinka nad rzeką Węgorapą i Kanałem Węgorzewskim. Mimo spokojnych wód, trasa Węgorzewo – Ruciane Nida cieszy się dużą popularnością ze względu na wyjątkowe atrakcje w okolicy takie jak zawody o Puchar Prezesa Rady Ministrów czy Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych oraz Międzynarodowe Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski w Windsurfingu. Na szlaku żeglownym znajduje się także Twierdza Boyen, czyli strategiczno-blokujący obiekt w kształcie gwiazdy, który z pewnością warty jest zobaczenia.

Giżycko - Mikołajki


Ten szlak żeglowny ma długość aż trzydziestu siedmiu kilometrów. Trasa prowadzi w kierunku południowym przez jedno z największych jezior w Polsce – Niegocin oraz kilka mniejszych jezior. Połączone są one kanałami, na których sterowanie jest znacznie ułatwione, dlatego ta trasa jest szczególnie polecana osobom początkującym. Podczas przepływania przez jeziora Niegocin można obserwować całą panoramę Giżycka oraz podziwiać tamtejsza faunę, szczególnie dużą ilość ptactwa wodnego, w tym łabędzie. W pobliżu znajduje się także znany ośrodek turystyczno-wypoczynkowy Wilkasy.

Mikołajki – Ruciane-Nida


Jest to najkrótszy szlak żeglowny. Rozpoczyna się w Mikołajkach – miejscu bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów ze względu na umiejscowienie w centralnej części trasy. Mikołajki stanowią doskonały punkt wyjściowy przy eksploracji poszczególnych szlaków, to właśnie tu znajduje się też wioska żeglarska ze smażalniami, tawernami i portem. Trasa prowadzi w kierunku południowym przez Jezioro Mikołajskie oraz Jezioro Bełdany, gdzie znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych i duży Ośrodek Turystyki Wodnej PKKK. Dalej wiedzie przez Jezioro Guzianka Mała i Guzianka Wielka, gdzie dzięki śluzie żeglarze mogą pokonać kilkukilometrową różnicę poziomu wody znajdującą się po obu stronach ślizy. Niemal przez całą drogę można także podziwiać niezwykle piękne lasy sosnowe Puszczy Piskiej rosnące z obydwu stron szlaku. Na końcu trasy znajduje się miejscowość Ruciane-Nida, gdzie turyści i żeglarze mają okazję podziwiać liczne cyple oraz zatoki będące doskonałym miejscem do wypoczynku. W mieście znajduje się także wiele ośrodków turystyczno-noclegowych, a także liczne pola namiotowe.

Mikołajki-Pisz


Jest to licząca 25 kilometrów trasa prowadząca w kierunku południowo-wschodnim przez Jezioro Śniardwy oraz Kanał Jegliński – najdłuższy odcinek kanałowy Wielkich Jezior Mazurskich liczący ponad pięć kilometrów. Na szlaku znajduje się kilka wysp odpowiednich do odpoczynku takich jak chociażby Pajęcza i Czarcia. Po dotarciu do Piszu turyści mogą zobaczyć wiele ciekawych miejsc, w tym liczącą ponad sto lat wieżę ciśnień w Piszu – jeden z największych tego rodzaju obiektów w Polsce, a także Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu mieszczące się w piwnicach byłego ratusza. Będąc w okolicy warto zobaczyć także Kościół św. Jana Chrzciciela zbudowany pod koniec XVII wieku z zabytkową wieżą zwieńczoną krzyżem oraz ołtarzem z okresu późnego renesansu.

 

Wycieczki w jeden dzień
Image is not available
Slider
Wycieczki na weekend
od
500zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider
Image is not available

Luksusowe jednostki, przystępne ceny

Zarezerwuj jacht na Mazurach przez naszą stronę a otrzymasz atrakcyjne zniżki na nasze wycieczki z Giżycka i Mikołajek.

Slider
Wycieczki objazdowe
Image is not available

Z nami nie będziesz musiał wracać na stopa!

Działając jako touroperator posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA na ponad 175 000 zł.
Wszystkie nasze wycieczki objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider