Slider
Slider

Mazury - światowy fenomen

Mazury to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Urzekają swą urodą o każdej porze roku, dostarczając niezapomnianych wrażeń i atrakcji. Świat dowiedział się o Mazurach za sprawą konkursu szwajcarskiej fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury. Jako jedyny kandydat z naszego kraju, Mazury miały szansę stać się jednym z siedmiu nowych cudów świata. Dzięki głosowaniu, które trwało od 21.07.2009 do 11.11.2011, Mazury ostatecznie znalazły się w zaszczytnym gronie 14 najpiękniejszych miejsc na świecie, detronizując takie sławy jak Wielki Kanion Kolorado, Wezuwiusz czy Wyspy Galapagos. Lepszej promocji na świecie Mazury nie mogły sobie wymarzyć – zostawiają w tyle większość z 261 kandydatów z całego świata i zdobywając miano najpiękniejszych jezior świata. Czy słusznie? Nikt, kto choć raz doświadczył magii i piękna Mazur, nie ma nawet cienia wątpliwości. Czym Mazury urzekły cały świat? Jak kampania Mazury Cud Natury rozsławiła to urokliwe miejsce?

Wielkie Jeziora Mazurskie są największym kompleksem zbiorników śródlądowych w Polsce. Znajduje się tu ponad 2000 jezior o powierzchni większej niż 1 ha, które umożliwiają uprawianie wszystkich rodzajów turystyki wodnej. Poszczególne jeziora często połączone są przy pomocy kanałów, które czynią ten region jeszcze bardziej atrakcyjnym dla wszystkich fanów żeglarstwa. Mazury co roku przyciągają więc tłumy amatorów różnych sportów wodnych nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Nic dziwnego, bo szlaki żeglowne na Mazurach są niezwykle bogate pod względem przyrodniczym, a tamtejsza okolica cieszy się uznaniem nie tylko wśród fanów żeglarstwa, ale także wśród turystów i osób chcących po prostu wypocząć. W okolicy Wielkich Jezior Mazurskich znajdują się niezliczone siedliska rzadkich ptaków oraz bardzo bogata flora, a także wiele zabytków historycznych czy rezerwatów przyrody, w tym Mazurski Park Krajobrazowy.

Podróżowanie i zwiedzanie potrafi nadać życiu wyjątkowy sens. Po co szukać daleko, skoro to właśnie u nas możemy znaleźć przepiękne, urokliwe miejsca, które zaczarują nas od pierwszego wejrzenia? Polska słynie z zapierających dech w piersiach wytworach natury. Jednym z nich jest niewątpliwie rzeka Krutynia.
 

Szlak kajakowy rzeki Krutyni


Krutynia to wyjątkowy szlak kajakowy przepływający przez Mazurski Park Krajobrazowy i Puszczę Piską. Można go uznać za jeden z najpiękniejszych nie tylko w Polsce, ale i Europie. Długość szlaku wynosi 102 kilometry. Około 60 z nich wiedzie przez jeziora. W latach młodości szlak umiłował sobie przyszły papież, Karol Wojtyła. Płynąc rzeką można podziwiać unikatowe krajobrazy, roślinność i zwierzęta. Niektóre z nich są gatunkami bardzo rzadko spotykanymi w Polsce. Jednym z nich jest Orzeł Bielik. Na porządku dziennym jest również mijanie płynących w okolicy wydr. Nad głową latają ćwierkające ptaki, po bokach widać imponujących rozmiarów i kształtów drzewa, a w przejrzystej wodzie można podziwiać wyjątkowe krasnorosty. Niczym szczególnym jest konieczność wymijania złamanych drzew leżących na rzece. Wszystko to sprawia, że podczas spływu można się poczuć jak w środku opuszczonej puszczy.

Będąc na Mazurach warto zdecydować się na aktywny i niebagatelny wypoczynek - trafną propozycją wydaje się wynajęcie jachtu, którym można wypłynąć na otwarte wody. Mnóstwo firm oferuje czartery jachtów, a spora konkurencyjność w tej branży gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług. Czarter jachtów na Mazurach wydaje się doskonałą propozycją, zarówno dla osób praktykujących żeglarstwo, jak i amatorów. Poniżej kilka najważniejszych informacji odnoszących się do wynajmu jachtów, zasad podobnego procederu oraz kwestii, na które warto zwrócić uwagę.
 
Pojezierze Mazurskie jest obszarem o niezwykłych walorach turystycznych. Piękne jeziora, atrakcyjne dla kajakarzy rzeki, dzika (mimo intensywnie rozwijającej się turystyki) przyroda oraz dobrze przystosowane do obsługi turystów ośrodki wypoczynkowe – to największe atuty Mazur. Nic więc dziwnego, że w czasie wakacyjnych podróży zagląda tu tak wiele osób.

Mazury i Suwalszczyzna to dwie sąsiadujące ze sobą krainy geograficzne położone w północno-wschodnim rogu naszego kraju. Nazwano je Zielonymi Płucami Polski. Zawdzięczają to dużej liczbie obszarów leśnych, m.in. Puszczy Augustowskiej czy Puszczy Boreckiej.

Wycieczki w jeden dzień
Image is not available
Slider
Wycieczki na weekend
od
500zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
od
550zł.

Hotele *** HB

Image is not available
Image is not available
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider
Image is not available

Luksusowe jednostki, przystępne ceny

Zarezerwuj jacht na Mazurach przez naszą stronę a otrzymasz atrakcyjne zniżki na nasze wycieczki z Giżycka i Mikołajek.

Slider
Wycieczki objazdowe
Image is not available

Z nami nie będziesz musiał wracać na stopa!

Działając jako touroperator posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA na ponad 175 000 zł.
Wszystkie nasze wycieczki objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider